E-poe ostutingimused

ÜLDINE

Ostutingimused kehtivad:

 • Suveniiritehas OÜ  müügikeskkonnast www.suveniiripood.ee (e-poes) toodete ja teenuste ostmisel.

SUVENIIRITEHAS  OÜ 
registrikood: 12687924
Sinikivi tee 11, Harju Maakond , lehmja 73506  
email  : info(at)suveniiripood.ee
tel. 372 5214160.

Ostutingimustes eristame Kliente (juriidiline ja füüsiline isik) ja Tarbijaid  (füüsiline isik) vastavalt erinevate seaduste poolt neile antud õigustega.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel ostetud toodete käsitlemisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigi seadused.

SUVENIIRITEHAS  võib muuta ostutingimusi, toodete ning teenuste hindasid tulenevalt turu muutustest ja parema teeninduse vajadusest. Muudatused kajastuvad e-poe avalikus keskkonnas. Ostutehingule rakendatakse ostu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

Toodete valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda SUVENIIRITEHAS OÜ jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlustest.

KAUBA HIND JA TOODETE KIRJELDUSED

Toote lehel on toodud toodete hinnad, mis sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu.

Toodete hinnale võib lisanduda vastavalt Kliendi poolt valitud kohaletoimetamise viisile ja ostu summale kohaletoimetamise tasu.

.

Toodete valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda SUVENIIRITEHAS OÜ  jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlustest.

TELLIMUSE ESITAMINE 

Klient valib e-poes toote või tooted (või teenused) ja lisab need Ostukorvi.

Ostutellimuse vormistamiseks palume Kliendil sisestada küsitud andmed ning sooritada makse. Peale makse sooritamist saadab SUVENIIRITEHAS OÜ  Kliendile tellimuse kinnituse e-kirjaga. Arve saab Klient e-kirjaga kui tellimus on väljastamiseks valmis.

SUVENIIRITEHAS  hakkab tellimust täitma peale kliendi soortitatud makse kinnituse saamist.

Kui mingil põhjusel selgub, et SUVENIIRITEHAS  ei saa tellimust täielikult või osaliselt täita, siis võtame kliendiga ühendust edasisteks tegevuste kooskõlastamiseks. Kokkuleppel Kliendiga kas tühistame tellimuse või täidame tellimuse osaliselt.

Ostutellimusi, mille sihtkoht on väljaspool Eestit, võtame vastu e-postiga :infosuveniiritehas.ee

Kaubad saadetakse Kliendile postiautomaadi või kulleri vahendusel.

MAKSEVÕIMALUSED

E-poes sooritatud ostude eest tasub Klient 100% ettemaksuna.

Tellimuste eest saab tasuda :

Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises   interneti keskkonnas.
SUVENIIRITEHAS OÜ  puudub ligipääs Kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

SUVENIIRITEHAS OÜ kinkekaartide ja muude kupongidega ei saa e-poes tasuda.

SUVENIIRITEHAS OÜ  kaupluses tasutud ja Kliendi sihtkohta saadetate tellimuste eest tasutakse 100% ettemaksena pangakaardiga või sularahas kaupluses kohapeal.

TOODETE KOHALETOIMETAMINE

SUVENIIRITEHAS OÜ toimetab e-poest ostetud Tooted kohale Eesti Vabariigi piires.

SUVENIIRITEHAS OÜ  toimetab Tooted väljapoole Eestit eraldi transporditasu kalkulatsiooni ja tellimuse alusel, mis on esitatud e-posti aadressil info(at)suveniiritehas.ee

Tellimuste kättesaamiseks on järgnevad võimalused:

 • Omniva pakiautomaat.
 • Itella SmartPOST pakiautomaat.
 • Kullerteenus.

Juhul kui klient soovib tellimust saada kätte pakiautomaadist ning tellimuses on rohkem kui 1 toode, võib tellimus kliendile jõuda mitme saadetisena. Saadetised võivad pakiautomaati jõuda erinevatel päevadel.

Reeglina tasub Klient Toodete kohaletoimetamisega kaasnevad kulud.

Omniva pakiautomaati tellides 4.85 €

Itella SmartPOST pakiautomaati tellides 4,85 €;

Kullerit tellides 5,50 €;

SUVENIIRITEHAS OÜ kauplusesse tellides 0,00 €

SUVENIIRITEHAS OÜ toimetab ostetud Tooted Kliendile reeglina 3-4 tööpäeva jooksul.

 

Kui tellitud toode on suuremõõtmeline*, toimetatakse kaup Kliendile kulleriga või saab need kätte Kauplusest.

*Suuremõõtmeline toode - kaal üle 20kg või ühe külje pikkus üle 120cm.

TAGANEMISE ÕIGUS, TOOTE TAGASTAMINE, TOOTE VAHETAMINE JA TAGASIMAKSED

Tarbijal on õigus põhjust avaldamata ostutehingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättetoimetamise päevast.

Tagastusavaldus peab sisaldama järgmist infot:

 • Tarbija nimi
 • Tarbija e-maili aadress ja telefoni number
 • tellimuse kättesaamise kuupäev
 • kas toode soovitakse täielikult tagastada või ümber vahetada
 • arve number
 • tagastatava toote nimetus ja kogus

Juhul, kui Tarbijal puudub võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada, tuleb loobumissoovist SUVENIIRITEHAS OÜ  teavitada e-maili teel, saates täpse info e-kirjaga aadressile info(at)suveniiritehas.ee 

Toote võib tagastada:

 • Kullerteenuse abil aadressil Suveniiritehas OÜ , Sinikivi tee 11, Harju Maakond Lehmja 75306 tel: 5214160 
 • Pakiautomaati (tagastada saate sama koodiga, millega paki kätte saite):
   
  • Omniva pakiautomaati
  • Itella SmartPOST pakiautomaati

Toote tagastamine pakiautomaati on Tarbijale tasuta.
Muul juhul kannab toote tagastamise kulud Tarbija, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Tagastus jõuab e-poodi 3-4 tööpäeva jooksul.

Toote tagastamise ja vahetamise eelduseks on täiesti kasutamata ning komplektne toode, millel on alles kõik originaaletiketid, originaalpakend ja muud saadetisega kaasas olnud dokumendid.

Juhul, kui kauba originaalpakend on kahjustunud või kui kauba prooviperioodil toimunud kauba kasutamine ületab kaubaga tutvumiseks vajaliku mõistliku ulatuse või kui tagastatav kaup ei ole uue samalaadse kaubaga analoogilises seisukorras, siis on SUVENIIRITEHAS OÜ  õigus arvestada Kliendile tagastamisele kuuluvast summast ühepoolselt maha kauba väärtuse vähenemisele vastav hüvitis. Hüvitise suurus määratakse kindlaks lähtudes tagastatud kauba väärtuse võimaliku vähenemise ulatusest ning hüvitise suurusest teavitatakse Klienti esimesel võimalusel pärast hüvitise suuruse väljaselgitamist.

Tagastamisõigus ei kehti kaupadele, mis riknevad või vananevad kiiresti. N: perioodiliselt ilmuvad ajakirjad jms. trükised; audio- ja videosalvestused kui tarbija on ümbrise avanud; suletud pakendiga asjad, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud s.h. kosmeetika, toidud ja keemiatooted.

Vahetusõigus kehtib ühe korra tehingu kohta. Vahetatud toodet ei saa teistkordselt vahetada

Kui SUVENIIRITEHAS OÜ  tagastatud toodet ei ole võimalik välja vahetada (N: Tarbija soovitud suuruse puudumise tõttu), siis võtab SUVENIIRITEHAS OÜ  Tarbijaga ühendust ja pakub lahenduse kas alternatiivse toote soovituse või raha tagastamise näol.

SUVENIIRITEHAS OÜ  tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Tarbijalt lepingu alusel saadud tasud.

SUVENIIRITEHAS OÜ  võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Tarbija on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

TARBIJA PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA VASTUTUS

Pretensiooni esitamise õiguse kasutamiseks tuleb kirjutada e-info(at)suveniiritehas.ee või pöörduda SUVENIIRITEHAS OÜ kauplustesse. Suveniiritehas OÜ teenindajad juhendavad, kuidas kõnealuse toote puhul edasi toimida.

Tarbijal on õigus pretensiooni esitada kauba või osutatud teenuse kohta, kui see ei vasta ostutehingu tingimustele, kahe (1) nädala  jooksul alates kauba kättesaamise kuupäevast.

Pretensioonide esitamise aluseks on ostu tõendav dokument.

Kirjalikule kaebusele vastame 15 päeva jooksul. Juhul kui selle aja jooksul ei ole võimalik kaebust lahendada, teavitatakse Tarbijat sellest kirjalikult, määrates uue mõistliku aja.

Tarbija ja SUVENIIRITEHAS OÜ  vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamise korral on Tarbijal õigus esitada avaldus vaidluse lahendamiseks vaidluste kohtuvälisele üksusele Tarbijavaidluste komisjoni, Pronksi 12, 10117 Tallinn või maakohtule.

ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

E-poe tellimuste keskkonnas säilitatavaid andmeid Kliendi ja tema tellimuste kohta käsitleb SUVENIIRITEHAS OÜ konfidentsiaalse informatsioonina seadusest tuleneva rangusega. SUVENIIRITEHAS OÜ  ei avalda talle teatavaks saanud isikuandmeid kolmandatele osapooltele.

Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. SUVENIIRITEHAS OÜ puudub ligipääs Kliendi konfidentsiaalsetele panga- ja maksekaardi rekvisiitidele.

SUVENIIRITEHAS OÜ  kogub ning töötleb andmeid järgmistel eesmärkidel: ostuanalüüside ja kokkuvõtete tegemiseks, Kliendile pakkumiste tegemiseks ja ka Kliendi rahulolu küsitluste korraldamiseks.

Kliendi isikuandmeid töötleb SUVENIIRITEHAS OÜ vastavalt isikuandmete kaitse seaduse nõuetele.